Stravování v mateřské škole

Školní kuchyně prošla v roce 2013 rozsáhlou modernizací. Investice do přestavby a komplexního vybavení moderními technologiemi stála zřizovatele školy, tedy Město České Budějovice, více než 3 miliony korun. Výsledkem je pracoviště s vysokým standardem hygieny a efektivního provozu. Spotřebiče umožňují šetrné zpracování surovin a zdravé vaření. Avšak  na kvalitu jídel má největší vliv kuchař.

Vaříme především z čerstvých surovin. Nepoužíváme polotovary, hotové a instantní produkty. Dbáme na pestrost jídelníčku a vyváženost výživových hodnot. Pravidelně vyhodnocujeme spotřební koš. Potraviny odebíráme jen od prověřených dodavatelů, dáváme přednost místním firmám. Strava je určena k okamžité spotřebě na provozovně. Změna jídelníčku vyhrazena. Po celý den je zajištěn pitný režim dětí (voda, šťáva, čaj).

Svačinky pro děti od našich kuchařek

Vyhodnocení spotřebního koše: měsíc březen

Odhlašování obědů do 12,00 hodin předchozího dne přes www.strava.cz nebo mobilní aplikaci VIS Plzeň.

Postup přihlášení zde:  internetové odhlašování stravy

V nutných případech nebo dlouhodobých odhlášek na tel. čísle 601/ 552 137 nebo 386 110 811.

Vyzvedávání obědu v první den nemoci je možné  od 11, 00 do 11,15 hod. do vhodných plastových nebo nerezových  nádob, nikoliv do skleněných.

Pokud máte zájem si první den nemoci vyzvednout kromě obědu i ranní a odpolední svačinu je třeba:

• od 7,00 -do 7,30 hod. zavolat na kanceláře školy a nahlásit zájem.
  • v době od 11,00 – 11, 15 hod  při vyzvedávání oběda si přinést zvláštní misku na svačiny.                                                                                                                                                                               Svačiny se vydávají pouze ve školní kuchyni, nikoliv ve třídě. Nevyzvednutá strava je k dispozici dětem ve třídě.                                                                                                                                         Další dny nemoci už není možné oběd ani svačiny vyzvednout.

Cenová kalkulace:

Děti  do 6 let platí  celkem 43,-  Kč na den.

ranní svačina  10,-

oběd   23,-

odpolední svačina  10,-

Děti, které v daném školním roce dovrší věk 7 let platí celkem 48,- Kč na den.

ranní svačina   11,-

oběd   26,-