MŠ Papírenská - 2.třída - Sluníčka

BRZY  RÁNO SLUNCE VSTALO,

DOBRÉ RÁNO  ZAVOLALO.

DĚTI VSTÁVEJTE A SLUNÍČKO VÍTEJTE.

OČIČKA SI UMYJEME,

POTOM VLÁSKY UČEŠEME,

RUČIČKY SI PROCVIČÍME

A BŘÍŠKO SI POHLADÍME.

NOŽIČKAMI ZADUPEM,

AŤ JE DNESKA KRÁSNÝ DEN !

Jsme třída heterogenní , počet dětí je 28 ve věku 3 – 7 let.

Ve školním roce 2014 – 2015 je 13předškoláků . Ve  třídě je 14 děvčat a 14 chlapců. Naši třídu najdete na začátku přízemí hlavní budovy.  Během dne zajišťujeme střídání různých aktivit  a  zajišťujeme uspokojování fyziologických potřeb dětí přirozenou a klidnou cestou. Při některých aktivitách dochází k úzké spolupráci s 1.třídou Motýlci.

Sluníčko nás doprovází všemi čtyřmi obdobími. Postupně nám tak otevírá podzimní, zimní, jarní i letní tajemné okýnko a my společně  s ním objevujeme různé odlišnosti. My jej na oplátku seznamujeme s tím, jaké jsou  mezi dětmi vztahy, co to znamená být  kamarád  a jak se slušně k sobě chovat. Pokud se chováme k sobě dobře, pak se Sluníčko usmívá, pěkně nám svítí a zahřeje nás i na duši. Pro radost  si  společně zpíváme  písničky a učíme se básničky.

Podzimní okýnko: žluté

* Podzimním okýnkem nakoukneme do prostor MŠ, zahrady, třídy, poznáme nové kamarády, se kterými si budeme společně hrát a radovat se.

* Budeme pozorovat měnící se barvy  podzimu, který nás zavede do kouzelné zahrady, lesa a  ostatní přírody kolem nás.

Témata : Sluníčko je náš kamarád, Barevný podzim

Zimní okýnko : modré

* V zimě se společně setkáme například se zvířátky, která se chystají k zimnímu spánku a hledají zásoby na zimu.

* Objevíme kouzlo adventních nedělí, zvyků a Vánoc samotných.

* Zahrajeme si nejrůznější hry, rozloučíme se se starým rokem a přivítáme nový.

Témata : Čas kouzel, My se zimy nebojíme

Jarní okýnko : zelené

* Na jaře nám Sluníčko poodhalí tajemství každoročního tzv.nového stvoření, kdy  se všechno živé pod jeho hřejivými paprsky probouzí,

* Zimní spáči vylézají ze svých brlohů a semínka začínají klíčit a měnit se v pestrobarevnou louku.

* Všechno na jaře ožívá a probouzí se k životu.

Témata :  Sluníčko se probouzí,  Kouzelné jaro

Letní okýnko : červené

* V letních obdobích nás Sluníčko provází takřka na každém kroku.

*  Svítí nám na cestu, když jedeme k babičce a dědovi, na dovolenou s rodiči.

*  Ukazuje nám nová místa, zvířata i lidi.

Témata : Cestujeme se Sluníčkem

Máme i společná sluníčková pravidla :

srdíčkové, náladové, pusinkové, šnečí, ouškové, ručičkové, měsíčkové, košťátkové….

SLUNÍČKOVÝ POZDRAV NA ROZLOUČENOU:

Potkají se očička, chytne se naše ručička,

Na sebe se usmějeme – krásný den si popřejeme!

Kontakty na třídu

Učitelky: Ivana Kocandová, Karolína Mašterová