MŠ Papírenská - 6.třída - Ježečci

Třídním maskotem je Ježeček

Čeká nás s ním mnoho zábavy, her, objevování, tvoření…

 

Cíl a charakteristika projektu

Děti se učí vnímat dění ve třídě v souvislosti s koloběhem ročních období a změn v přírodě. Důležitou roli hraje pravidelný denní rytmus – střídání činností – práce, hra, učení, zábava, odpočinek, spánek. Chceme ve třídě navodit přátelskou atmosféru, důvěru a bezpečí.

 

Očekávané výstupy

  • poznatky a vědomí toho „KDO JSME?“, „KDE ŽIJEME?“, „ČEHO CHCEME DOSÁHNOUT?“
  • dodržování pravidel společnosti
  • ohleduplnost k ostatním
  •  vzájemná spolupráce
  • vnímání  krásy živé i neživé přírody
  • vyjádření svých pocitů a poznatků jak slovně, tak výtvarně i pohybem

 

Věková skupina

3 – 7 let

 

Kde sídlí třída Ježečků?

Naši šestou třídu najdete v malém pavilonu naší mateřské školy. Přízemní budova byla původně jeslová, nyní se zde nachází   5. a 6. třída a tělocvična.

Naše třída prošla v létě rekonstrukcí, máme nová okna, koberec, vinylovou podlahovou krytinu v jídelně…Třídu tvoří dvě místnosti nově propojené širokým průchodem.  První místností je jídelna, kde svačíme a obědváme u dvou  vyšších stolků  pro předškoláky a tří nižších stolků pro mladší děti. U stolečků si také kreslíme, malujeme a hrajeme klidné hry zaměřené na procvičení paměti, soustředění a jemnou motoriku. V jídelně máme i místo na hraní na novém koberci. Můžeme si tu půjčit knížky z knihovničky a prohlédnout si je. Druhá místnost je naší hernou, v níž máme další zajímavá místa a koutky na hraní a objevování. Velká auta na ježdění, kočárky s panenkami, lego a spoustu dalších stavebnic čeká na děti, které si s nimi půjdou hrát. Máme tu i velký dřevěný domeček pro panenky, kuchyňský, kosmetický a kutilský koutek. Také si zde můžeme zahrát divadlo s prstovými maňásky. Novinkou je teepee.

 

Třídní rituály

Ranní přivítání

Každé ráno se vítáme básničkou:

Dobré ráno, dobrý den,
u Ježečků si popřejem.
Pohladíme kamarády,
budem se mít všichni rádi.

Pak si v kroužku popovídáme o  tom, co nás ten den čeká …

Oslava narozenin

Oslavenec sedí na narozeninové židli, na tácku má dobrůtky, které přinesl svým kamarádům. Všichni mu zazpíváme písničku (Uhlíř, Svěrák: „Lída má narozeniny“, obměňujeme křestní jména) a jdeme mu popřát. Každý, kdo popřál, dostane dobrůtku.

Táto, mámo, pojď si se mnou hrát

Na začátku školního roku zveme maminky, tatínky, ale třeba i babičky a dědečky do třídy, aby si se svými dětmi ve školce odpoledne pohráli.

Besídka

V průběhu školního roku připravíme pro maminky, tatínky, babičky, dědečky, … besídku plnou básniček a písniček, které jsme se naučili – vždy v tematickém bloku.

Tvoření s dětmi a jejich rodiči

Před Vánocemi nebo Velikonocemi se sejdeme s dětmi a jejich rodiči odpoledne v naší třídě. Užijeme si příjemné společné chvíle při tvoření vánočních nebo velikonočních motivů.

Mezinárodní den dětí

Je to den plný her a soutěží. Děti dostanou za každou hru či soutěž, které se zúčastní, sladkou odměnu. Nejsou poražení, všichni vyhrávají.

 Loučení se školáky

Pořádáme společně s dětmi z 5.třídy. Školáci udělají chlebíčky pro své mladší kamarády a připraví slavnostní tabuli, na kterou nám rodiče přidávají nějaké ty dobroty. Pak pozveme všechny ke stolu a oslava může začít. Předškoláky slavnostně ostužkujeme při písničce Poslední cesta ze školky a  dostanou od nás na  památku knihu s věnováním a podpisy učitelek.

Opékání buřtíků

Koncem každého školního roku, když už je teplo, pozveme k nám do školky mamky, taťky, dědečky, babičky a sourozence, aby si s námi na školní zahradě upekli buřtíky.

 

Fotogalerie:

Jak to vypadá u Ježečků:

 

 

Kontakty na třídu

Učitelky: Bc. Kateřina Kubelková, Mgr. Táňa Moudrá
Telefon: 702 299 206
email: jezci.6trida@gmail.com