MŠ Papírenská - 6.třída - Ježečci

Třídním maskotem je Ježeček

Čeká nás s ním mnoho zábavy, her, objevování, tvoření…

 

Cíl a charakteristika projektu

Děti se učí vnímat dění ve třídě v souvislosti s koloběhem ročních období a změn v přírodě. Důležitou roli hraje pravidelný denní rytmus – střídání činností – práce, hra, učení, zábava, odpočinek, spánek. Chceme ve třídě navodit přátelskou atmosféru, důvěru a bezpečí.

 

Očekávané výstupy

  • poznatky a vědomí toho „KDO JSME?“, „KDE ŽIJEME?“, „ČEHO CHCEME DOSÁHNOUT?“
  • dodržování pravidel společnosti
  • ohleduplnost k ostatním
  •  vzájemná spolupráce
  • vnímání  krásy živé i neživé přírody
  • vyjádření svých pocitů a poznatků jak slovně, tak výtvarně i pohybem

 

Věková skupina

3 – 7 let

 

Kde sídlí třída Ježečků?

Naší šestou třídu najdete v malém pavilonu naší mateřské školy. Přízemní budova byla původně jeslová, nyní se zde nachází   5. a 6. třída a tělocvična.

Naši třídu tvoří dvě propojené místnosti. První místností je jídelna se dvěma vyššími stolky  pro předškoláky a se třemi nižšími stolky pro mladší děti. U stolečků si také kreslíme, malujeme a hrajeme klidné hry zaměřené na procvičení paměti, soustředění a jemnou motoriku. V jídelně máme i místo na hraní na koberci s barevnou sedačkou. Můžeme si tu půjčit knížky z knihovničky a prohlédnout si je. Druhá místnost je naší hernou, v níž máme další zajímavá místa a koutky. Máme tu  velká auta na ježdění, kočárky s panenkami, lego a spoustu dalších stavebnic. Máme tu i velký dřevěný domeček pro panenky, kuchyňský, kosmetický a kutilský koutek. Také si zde můžeme zahrát divadlo s prstovými maňásky.

 

Třídní rituály

Ranní přivítání

Každé ráno se vítáme básničkou:

Dobré ráno, dobrý den,
u Ježečků si popřejem.
Pohladíme kamarády,
budem se mít všichni rádi.

Pak si v kroužku popovídáme o  tom, co nás ten den čeká …

Oslava narozenin

Oslavenec sedí na narozeninové židli, na tácku má dobrůtky, které přinesl svým kamarádům. Všichni mu zazpíváme písničku (Uhlíř, Svěrák: „Lída má narozeniny“, obměňujeme křestní jména) a jdeme mu popřát. Každý, kdo popřál, dostane dobrůtku.

Besídka

V průběhu školního roku připravíme pro maminky, tatínky, babičky, dědečky, … besídku plnou básniček a písniček, které jsme se naučili – vždy v tematickém bloku.

Tvoření s dětmi a jejich rodiči

Před Vánocemi se sejdeme s dětmi a jejich rodiči odpoledne v naší třídě a zkrátíme si čekání na Ježíška výtvarným tvořením. Užijeme si příjemné adventní odpoledne třeba zdobením perníčků, které s dětmi předem upečeme.

Mezinárodní den dětí

Je to den plný her a soutěží. Děti dostanou za každou hru či soutěž, které se zúčastní, sladkou odměnu. Nejsou poražení, všichni vyhrávají.

 Loučení se školáky

Pořádáme společně s dětmi z 5.třídy. Školáci udělají chlebíčky pro své mladší kamarády a připraví slavnostní tabuli, na kterou nám rodiče přidávají nějaké ty dobroty. Pak pozveme všechny ke stolu a oslava může začít. Předškoláky slavnostně ostužkujeme při písničce Poslední cesta ze školky a  dostanou od nás na  památku knihu s věnováním a podpisy učitelek.

Opékání buřtíků

Koncem každého školního roku, když už je teplo, pozveme k nám do školky mamky, taťky, dědečky, babičky a sourozence, aby si s námi na školní zahradě upekli buřtíky.

 

Fotogalerie:

Jak to vypadá u Ježečků:

 Návštěva galerie současného umění a architektury Dům umění

Bruslíme

Florbalový turnaj

Tvoříme a hrajeme si

Poznáváme a ochutnáváme ovoce

 

Drakiáda

 

 

Výlov rybníka

 

Plyšáková ordinace

Pokusy u Ježečků

Karneval

INSKI

Návštěva Galerie

Rozloučení s předškoláky a tablo

Kontakty na třídu

Učitelky: Lenka Klierová, Bc. Lucie Sekyrová
Telefon: 702 299 206
email: jezci.6trida@gmail.com