MŠ Papírenská - 5.třída - Dráčci

Seznámení s pátou třídou:

5. třída - Dráčci

Ve třídě je 24 dětí ve věku 3 – 7 let . Máme 9 budoucích školáků. Každému dítěti je zavedeno vlastní portfolio. Třída je menší, vzdušná a světlá. V hracím prostoru je bohatě vybavená hračkami a multifunkční průlezkou. Součástí třídy je jídelní prostor se stolečky, kde si děti mohou během dne kreslit či tvořit. Vedle herny se nachází ložnice s lehátky. Do třídy se chodí přes umývárnu. Je zde oddělený prostor na toalety, aby dětem umožnil soukromí. Součástí budovy je tělocvična. Třída ji může kdykoliv využívat, pokud je volná. Pátá třída sousedí a úzce spolupracuje s šestou třídou. Důležitým a oblíbeným místem dětí je školní zahrada s pískovištěm, hřištěm na florbal či fotbal a spoustou průlezek a houpaček.

Jaké je to u Dráčků?

Filozofie třídy

• Vést děti ke zdravému, krásnému a čistému způsobu života

• Vést děti ke kamarádství, vzájemné ohleduplnosti, ochotě a pomoci

• Posilovat vazby dítěte na rodinu

• Podporovat ochranu přírody

• Hravou formou připravovat děti na školu

Každé dítě je chápáno jako osobnost a všichni mají ve třídě  rovnocenné postavení. Učitelky kladou velký důraz na vytváření prosociálních vztahů. Třída spolu slaví a prožívá všechny tradiční svátky. V průběhu roku oslavíme se všemi dětmi narozeniny. Oslavenci, který v tento den usedá do narozeninové židle, zpívají ostatní děti o tom, že ho mají rádi. Nejslavnostnějším dnem však  zůstává  rozloučení se školáky, kdy děti, které odchází do ZŠ pohostí mladší kamarády .

Každé ráno se společně přivítáme  :

Dnes si budem spolu hrát

kamarádům pomáhat.

Strkání a hádky

necháme za vrátky.

Budem k sobě hodní jen,

popřejem si hezký den.

ROK S NOVÝMI KAMARÁDY – S KRTEČKEM

V září se v páté třídě objevil nový kamarád – Krtek. Slíbily mu, že s ním budou hrát, povídat a ujistily ho, že spolu prožijí mnohá dobrodružství na téma :

Pojď si s námi hrát Kamarádi v mraveništi, návštěva knihovny, mámo, táto, pojď si hrát do školky
Podzim čaruje Výlet do lesa, výlov rybníka, čistíme si zoubky, bruslení
Kouzelná zima Mikulášská nadílka, Čertovská besídka, Vánoce u Dráčků, vánoční tvoření s rodiči