MŠ Papírenská - 5.třída - Dráčci

Seznámení s pátou třídou:

5. třída - Dráčci

Ve třídě je 27 dětí ve věku 3 – 7 let (12 děvčat a 16 chlapců). Máme 7 nových dětí a 8 budoucích školáků. Každému dítěti je zavedeno vlastní portfolio. Třída je menší, vzdušná a světlá. V hracím prostoru je bohatě vybavená hračkami a multifunkční průlezkou. Součástí třídy je jídelní prostor se stolečky, kde si děti mohou během dne kreslit či tvořit. Vedle herny se nachází ložnice s lehátky. Do třídy se chodí přes umývárnu. Je zde oddělený prostor na toalety, aby dětem umožnil soukromí. Součástí budovy je tělocvična. Třída ji může kdykoliv využívat, pokud je volná. Pátá třída sousedí a úzce spolupracuje s šestou třídou. Důležitým a oblíbeným místem dětí je školní zahrada s pískovištěm, hřištěm na florbal či fotbal a spoustou průlezek a houpaček.

Filozofie třídy

• Vést děti ke zdravému, krásnému a čistému způsobu života
  • Vést děti ke kamarádství, vzájemné ohleduplnosti, ochotě a pomoci
  • Posilovat vazby dítěte na rodinu
  • Podporovat ochranu přírody
  • hravou formou připravovat děti na školu

Každé dítě je chápáno jako osobnost a všichni mají ve třídě  rovnocenné postavení. Učitelky kladou velký důraz na vytváření prosociálních vztahů. Třída spolu slaví a prožívá všechny tradiční svátky.V průběhu roku oslavíme se všemi dětmi narozeniny. Oslavenci, který v tento den usedá do narozeninové židle, zpívají ostatní děti o tom, že ho mají rádi. Nejslavnostnějším dnem však  zůstává  rozloučení se školáky, kdy děti, které odchází do ZŠ pohostí mladší kamarády vlastnoručně vyrobenými chlebíčky.

Každé ráno se společně přivítáme v kroužku :

Dnes si budem spolu hrát
kamarádům pomáhat.
Strkání a hádky
necháme za vrátky.
Budem k sobě hodní jen,
popřejem si hezký den.

ROK S NOVÝMI KAMARÁDY – S KROKODÝLEM EDOU

V září se v páté třídě objevil nový kamarád -krokodýl, kterému daly děti jméno Eda.
Slíbily mu, že s ním budou hrát, povídat a ujistily ho, že spolu prožijí mnohá
dobrodružství.

Pojď si s námi hrát prohlídka MŠ, pohádkový les – v ZŠ Grünwaldova, „na mašinky“ do depa
Podzim čaruje výlet do lesa, výlov rybníka