MŠ Papírenská - 5.třída - Dráčci

Seznámení s pátou třídou:

5. třída - Dráčci

Pátou třídu najdete blízko vchodu do areálu mateřské školy. Navštěvuje ji 24 věkově smíšených Dráčků. V šatně má každé dítě svoje místo na oblečení a obuv.  Přes  umývárnu, kde je oddělený prostor na toalety, vstoupíte do otevřených hracích prostor. Děti mají k dispozici dvě herny.  V té menší jsou hrací koutky pro kluky i holčičky. Větší slouží nejen k volné hře, ale  hlavně  ke  každodennímu protažení a dalším společným aktivitám. Po rozložení lehátek se z větší herny stane ložnice pro odpočinek mladších dětí  Ve  třídě jsou stolečky, kde děti stolují a také malují a tvoří. Do velké tělocvičny, která je součástí budovy, to je od Dráčků  jen pár kroků. Rádi ji využívají nejen k pravidelnému cvičení, ale i k prostorově náročnějším akcím. Důležitým a oblíbeným místem dětí  je školní zahrada s pískovištěm, hřištěm na florbal či fotbal a spoustou průlezek, houpaček.

Jaké je to u Dráčků?

Filozofie třídy

• Vést děti ke zdravému, krásnému a čistému způsobu života

• Vést děti ke kamarádství, vzájemné ohleduplnosti, ochotě a pomoci

• Posilovat vazby dítěte na rodinu

• Podporovat ochranu přírody

• Hravou formou připravovat děti na školu

Každé dítě je chápáno jako osobnost a všichni mají ve třídě  rovnocenné postavení. Učitelky kladou velký důraz na vytváření prosociálních vztahů. Třída spolu slaví a prožívá všechny tradiční svátky. V průběhu roku oslavíme se všemi dětmi narozeniny. Oslavenci, který v tento den usedá do narozeninové židle, zpívají ostatní děti o tom, že ho mají rádi. Nejslavnostnějším dnem však  zůstává  rozloučení se školáky, kdy děti, které odchází do ZŠ pohostí mladší kamarády .

Každé ráno se společně přivítáme  :

Dnes si budem spolu hrát

kamarádům pomáhat.

Strkání a hádky

necháme za vrátky.

Budem k sobě hodní jen,

popřejem si hezký den.

ROK S NOVÝMI KAMARÁDY – S PEJSKEM PUNŤOU

V září se v páté třídě objevil nový kamarád – pejsek. Děti mu daly jméno Punťa a slíbily mu, že si ním budou hrát, povídat a ujistily ho, že spolu prožijí mnohá dobrodružství na téma :

Pojď si s námi hrát  návštěva knihovny, mámo, táto, pojď si hrát do školky
Podzim čaruje výlet do lesa, výlov rybníka, návštěva galerie, drakiáda, bruslení
Kouzelná zima Mikulášská nadílka, Vánoce u Dráčků, vánoční tvoření s rodiči, vánoční Budějovice